Pravidelný úklid probíhá standardně dle domluvy, a to nejčastěji v intervalech: 1x týdně, 2x týdně, 1x za 2 týdny. Jiné četnosti úklidu jsou možné po domluvě. Pravidelný úklid provádí zpravidla jedna stálá hospodyně. Vaše účast na úklidu není nutná. Úklid provádíme od pondělí do neděle v denních časech, případně v časech dle domluvy.
Každou realizovanou zakázku, ať už pravidelný nebo jednorázový generální úklid, domlouváme osobně. Je nutné řešení prostor vidět, zjistit vaše požadavky na úklidovou službu, míru znečistění a zkonzultovat jaké prostředky a pomůcky na úklid použijeme. Výstupem schůzky je přesná specifikace úklidu, cenová nabídka a rezervace termínu úklidu.
Naše hlavní zaměření je již od roku 2007 na úklidové služby. Poskytujeme jednorázové i pravidelné úklidy domácností, kanceláří i komerčních prostor. V domácnostech splníme veškerá individuální přání a uklidíme mimo jiné i terasu, sklep, garáž. Jsme schopni vyklidit, zorganizovat, vyčistit váš byt či dům a dosáhnout toho, aby se příjemně a čistě bydlelo. Zkušenosti máme i s nejmodernějšími povrchy nábytku, kuchyňských linek, obkladů koupelen apod. Rádi vyčistíme i veškeré čalouněné povrchy, jako jsou koberce, sedačky, křesla, matrace a jiné. Tyto zkušenosti nám dovolují zajišťovat úklidy i v kancelářích a firemních prostorech.
Provádíme taktéž úklid po rekonstrukci nebo úklid po malování. Zajistím také vyklízení a stěhování.
Naše primární působnost je odvislá od sídla naší úklidové firmy, kterou najdete na adrese Krkoškova 41, Brno - 613 00. Proto úklidové služby poskytujeme primárně pro zákazníky z lokality Brno a jeho blízkého okolí (Brno-venkov). Neznamená to však, že pokud by jakýkoliv zákazník chtěl naše úklidové služby využít, že mu nevyhovíme. Vše je o domluvě. Běžně zajišťujeme služby úklidu také v Blansku, Kuřimi, Slavkově u Brna, Rousínově, Rosicích, Adamově, Rajhradě.
Platba za úklidové služby je možná bezkontaktním převodem na náš účet, či v hotovosti u nás v kanceláři. U pravidelných nasmlouvaných úklidů rozesíláme emailem fakturu 1x měsíčně. U jednorázového úklidu vyžadujeme zálohu předem.
Ne, vaše osobní účast na úklidu není nutná. Můžete hospodyni do domácnosti pouze vpustit, nebo zástupcům naší firmy LadyHelp na základě předávacího protokolu zapůjčit klíče. Pokud však v průběhu úklidových prací přítomni být chcete, je to také možné.
U nárazové péče veškeré pomůcky a prostředky zajišťuje naše firma LadyHelp. U pravidelného úklidu pak záleží na domluvě s vámi, zda vám prostředky budeme dodávat, nebo si je chcete dokupovat sami.
Naše hospodyně jsou více než uklízečky. Jsou to dámy, které úspěšně prošly důkladným školícím procesem tak, abychom mohli zajistit maximální kvalitu našich služeb. Hospodyně si umí poradit např. s různými typy povrchů, s vysokou mírou znečištění, s žehlením atd.
Jestliže vaše hospodyně onemocní, jsme schopní vám (v případě vašeho zájmu) zajistit adekvátní náhradu, která provede úklid v dohodnutém rozsahu.
Na kvalitu úklidu dohlíží manažer úklidového provozu, p. Vraspírová. V případně nedokonalostí s vámi vyjedná nápravu k vaší maximální spokojenosti. Proti případným škodám, kterým se při úklidech snažíme zdárně vyhýbat, jsme samozřejmě pojištěni.
Každý prostor potřebuje jinou péči, představy o uklizené domácnosti se různí. Proto vždy samotnému úklidu předchází osobní setkání, na kterém stanovíme odhadovanou délku úklidu bytu. Dle našich zkušeností strávíme v bytě 2+kk při pravidelném úklidu (povrchy, podlahy, spotřebiče, sanita, urovnání věcí, praní, žehlení atd.) zhruba 4 hod. U vícepodlažních domů pak úklid zabere 6-8 hod.
Konečná cena úklidu závisí na odpracovaných hodinách hospodyň/ně, které jsou předem smluveny. Odpracované hodiny se mohou závěrem úklidu lišit od úvodního odhadu v závislosti na míře znečištění prostoru, dodatečných požadavcích, neočekávaných vícepracích (nános vodního kamene, zanesená špína). Tyto vícepráce předem klient odsouhlasí. Příkladem může být pravidelná péče v domácnosti bytu 2+1 na 5 hod. v centru Brna, ve frekvenci 1x týdně, sazba 249 Kč/hod. bez DPH, kdy pomůcky zajišťuje naše společnost: 249 Kč (hod. sazba) * 5 hod. (hodin úklidu) * 4 úklidy (počet úklidů za měsíc) * 1,15 (15% daň na služby) = 5 727 Kč/měsíc + cena za dodané úklidové prostředky.
Odešlete-li nám poptávku po úklidových službách přes formulář na našem webu, do 2 pracovních dnů vás budeme kontaktovat telefonicky či emailem. Domluvíme si osobní schůzku v prostoru (domácnosti, kanceláři, chalupě), který budeme uklízet. Vyslechneme vaše požadavky a sestavíme nabídku šitou na míru přímo vám. Ujednáme termín úklidu a další podrobnosti (frekvenci, dopravu, vícepráce). Realizujeme úklid :)
Reference - určitě je dobré se o firmě informovat, ať už písemně nebo telefonicky. Pokud má váš známý zkušenosti, tím lépe.
Odborná praxe a certifikace - ujistěte se, že firma, kterou jste vybrali, má takové zkušenosti, jak tvrdí.
Kvalitní technologie a čistící prostředky - informujte se, jaké prostředky k úklidu firma používá.
Základem je uklízet průběžně a často větrat. Z hlediska dezinfekce jsou zásadní kuchyň, koupelna, toaleta, ale také předsíň. Nezapomínejte na kliky, vypínače, ovladače apod. Na trhu je nyní velmi mnoho dezinfekčních přípravků. Pokud máte doma ocet, postačí vám i ten.
Při dezinfekci kanceláře je nutno postupovat stejně jako u domácností. Základem je časté větrání a pravidelný úklid. Péči je třeba věnovat klávesnici, myši, klikám/madlům a věcem, kterých se často dotýká větší počet lidí. To platí o kávovaru, mikrovlnce, konvici apod. Na různé povrchy existuje rozmanitá škála dezinfekčních prostředků. V současné době je nabízena i ošetření vnitřního prostoru ozonem. Přístroj ozonovač zbaví veškerý vnitřní prostor od virů a bakterií, které zahubí. Platí to i pro pachy a koronavirus (covid). Pokud máte zájem o dezinfekci kanceláří v Brně a okolí, rádi vám tuto službu zajistíme.
K vyčištění bubnu pračky a hadice vám postačí obyčejný ocet. Dalším pomocníkem může být i jedlá soda, kterou nasypete do přihrádky pro prací prášek a do prostoru pro aviváž nalijeme trochu octa. Dva šálky octa můžete nalít i přímo do bubnu. Poté nastavíte prací cyklus bez předepírky na nejvyšší teplotu. Ideální je přerušit program před mácháním a nechat několik hodin v pohotovostním režimu bez vypuštění vody. Poté necháte program doběhnout. V případě, že máte obavy, že by mohl ocet pračku poškodit, jsou na trhu speciální prostředky určené k čištění praček. Speciální péči si zaslouží i gumové těsnění, které je nejlépe po každém praní nutné vyčistit, vysušit a odstranit zbytky např. papírových kapesníků a věcí zapomenutých v kapsách. Pračku po vyčištění nechte vždy pootevřenou abyste zabránili vzniku plísní.
I pro sušičku platí, že vám pravidelnou údržbu oplatí. Je nutné vyjmout, očistit filtr od mechanických nečistot a opláchnout v horké vodě. Nádržku na kondenzát je třeba vždy vyjmout a vylít. Buben sušičky otřete hadříkem s octovou vodou.
Troubu lze vyčistit i za pár korun a bez chemie např. pastou z jedlé sody a citronové šťávy, které nechte působit v troubě nejlépe přes noc. Poté můžete použít ocet, který je vhodné nalít do rozprašovače a troubu jím vystříkát. Zbylé usazeniny seškrábněte plastovou špachtlí. Ti z vás, co mají program pyrolýza, mají vyhráno, hotovo.
Ocet vám bude velkým pomocníkem i při čištění žehličky. Nahřejte ji, plátěný hadr namočte do octa a pečlivě vyždímejte. Na pracovní plochu položte ručník a na něj namočený hadřík. Rozpálenou žehličkou přes něj přejíždějte. Ocet se nesmí dostat do napařovacích otvorů.
Do misky s vodou dáme pár plátků citronu a mikrovlnku spustíme při nejvyšším výkonu na 2 minuty. Poté všechny zbylé nečistoty setřeme vlhkým hadrem. Citron pohltí i všechny nepříjemné pachy.
Stejně jako pračku lze i myčku vyčistit podomácku octem. Na dno nalijte zhruba litr octa a zapněte mycí cyklus nejvyšší teplotou. Na trhu najdete i speciální prostředky určené k čištění myčky.
Do rychlovarné konvice nalijte cca 2 dcl octa a doplňte čistou vodou. Nechte převařit, poté vodu slijte a ještě jednou vyvařte konvici pouze s čistou vodou. Ikdyž ocet účinně odstraňuje vodní kámen, může poškodit topnou spirálu.
Smíchejte v nádobě s rozprašovačem o objemu 240 ml 3 % peroxidu vodíku, 45 g jedlé sody a 1 kapku tekutého mýdla, protřepejte a nastříkejte na matraci. Skvrna by měla zmizet během několika minut. Po vysušení zbytky přípravku z matrace vysajte. Doporučujeme koupit chránič matrace, který jednoduše sundáte a vyperete.
Jsou-li žaluzie pouze zaprášené, stačí vysát prach vysavačem. Sací výkon snížíme na minimum aby nepoškodil lamely. Na mytí žaluzií je nejlepší použít hadřík z mikrovlákna, který nezanechává šmouhy a dobře absorbuje špínu. Použijte přípravek, který nejen žaluzie vyčistí, ale odpuzuje i prach. Sklopte žaluzie na jednu stranu a odshora dolů je umyjte a vysušte suchým hadrem. Opakujte postup i na druhé straně. Nakonec je sklopte do vodorovné polohy a zkontrolujte, zda jste se dostali všude. Existují i speciální kartáčky s měkkou vrstvou, které vyčistí i několik lamel zároveň.
Smíchejte ¼ šálku octa, ½ šálku jedlé sody, šťávu ze 4 citronů a teplou vodu a získáte účinný čistič na spáry v dlažbě či obkladech.
Nejběžnější a účinnou variantou je tepování. Pokud se rozhodnete vyčistit je svépomocí, pořiďtě si utěrku z mikrovlákna, jemný kartáč, drsnou houbičku a přípravek na čištění textilií. Nejprve sedačky vysajte, poté aplikujte prostředek a pusťte se do práce. Přípravku nedávejte moc, aby nehrozila tvorba plísní. Poté nechte otevřené dveře aby do auta proudil čerstvý vzduch a sedačky mohly rovnoměrně uschnout, Pomoci si můžete studeným vzduchem fénu.
Nejšetrnějším řešením je řídká pasta z kuchyňské soli a sodovky. Naneste ji na znečištěná místa a nechte působit alespoň půl hodiny. Nečistoty poté setřete jemným hadříkem.
Pro čištění dveří a stěn sprchového koutu použijte pouze prostředky k tomu určené, abyste zabránili poškození materiálu. Pro skleněné výplně můžeme použít i domácí prostředky. Základem je v koupelně dobře větrat a po každém sprchování stěny otřít stěrkou z mikrovlákna. Do 0,5 l láhve s rozprašovačem nalijte 60 ml peroxidu vodíku, 30 ml tekutého mýdla, 60 ml čistého alkoholu a 30 ml prostředku na nádobí. Směs dolijte vodou a pomalu promíchejte. Po sprchování prostředkem skla postříkejte a setřete stěrkou nebo hadříkem. Kovové rámy dobře vyčistíme vinným octem, který necháme působit přes noc.
Pro vyčištění plynových hořáků použijte prostředek s vysokým obsahem čpavku např. Pulirapid. Uzavíratelný sáček naplňte do poloviny čističem a vložte do něj hořáky. Nechte nejlépe přes noc na balkoně. Rozhodně jej nenechávejte v domě, protože čpavkové aroma je velmi intenzivní. Poté stačí hořáky opláchnout v čisté vodě.
Na skvrnu nalijte odlakovač na nehty, terpentýn, technický benzín nebo líh. Přípravek nechtě vsáknout, následně skrvnu promněte mezi prsty a vyperte ve žlučovém mýdle.
Na čištění počůrané matrace je vhodné použít speciální přípravek. My doporučujeme použít peroxid vodíku (3 %), jedlou sodu (45 g), tekuté mýdlo (1 kapku). Uvedené množství smíchejte v rozprašovači o objemu 240 ml, protřepejte a nastříkejte na matraci. Skvrna by měla zmizet během několik minut. Zbytky přípravku z matrace vysajte.
Nejdříve vysajte co nejvíce tekutiny pomocí papírového kapesníku nebo papírové utěrky. Když budete skvrnu utírat, víno se dostane ještě hlouběji do koberce. Sušte skvrnu od okraje směrem dovnitř. Pokud nemáte papírové kapesníky, posypte skvrnu solí. Po uschnutí ji můžete vysát. Skvrna sice nezmizí, ale ani se nevsákne do textilu (koberce či sedačky). Osvědčený recept na vyčištění je smíchat lžíci pracího gelu, lžíci octa a dva šálky teplé vody. Čistým hadříkem nanášejte směs na postižené místo a po ušpinění jej vždy vyměňte za čistý. Poté studenou vodou a novým hadříkem odstraňte zbytky směsi a vysušte papírovými utěrkami.
V případě, že tento způsob nezabere, vyzkoušejte směs jaru a peroxidu vodíku. Doporučujeme vyzkoušet směs první na kousku textilu, který není vidět, abyste měli jistotu, že peroxid koberec neodbarví. Naneste hadrem roztok na skvrnu. Do rozprašovače si připravte studenou vodu smíchanou s jarem a skvrnu postříkejte. Poté skvrnu vysušte čistým hadříkem.
Zanedbaný dávkovač je perfektním místem nejen pro tvorbu vodního kamene, ale i nepříjemně zapáchajících usazenin. Poté nás dělí jen krůček k plísním a množení bakterií. K vyčištění můžeme použít octovou vodu, kyselinu citronovou i různé prostředky na odstranění vodního kamene.
Nejlépe je sundat a osprchovat.
Nejlepším způsobem je použít jemný popel, který najdete pod roštem. Jemný ubrousek nebo novinový papír „namočte“ v popelu a krouživými pohyby sklo čistěte. Během práce ubrousky vyměňujte. Nakonec použijte jen čistý ubrousek, kterým sklo doleštíte. Na trhu jsou i speciální čističe krbových skel a stejně tak nám poslouží i obyčejný saponát, který máme každý doma.